پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های پیام نور


اخبار
يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٠
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مسئول نهاد سازمان از دانشگاه پیام نور اردبیل

در ادامه بازدیدهای استانی حجت الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور سازمان مرکزی و در اولین برنامه جلسه ای با دبیر هم اندیشی و نماینده گروه معارف در نهاد دانشگاه پیام نور استان اردبیل برگزار کردند.

سپس حاج آقای نبوی در نشست هم اندیشی اساتید مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان اردبیل فرمودند:

اساتید با عمل خود، اخلاق اسلامی را در دانشجویان نهادینه کنند/دوست خوب، مدیر خوب، استاد خوب از جمله رزق پاک است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور در جمع اساتید این دانشگاه در اردبیل به راهکارهای تاثیرگذاری اساتید دانشگاه در جامعه پرداخت و گفت: خودسازی، کسب تقوای الهی و صداقت مهمترین عوامل تاثیرگذاری یک فرد در جامعه است.
نشست معرفت افزایی اساتید دانشگاه پیام نور اردبیل پیش از ظهر امروز با سخنرانی حجت الاسلام سید محمود نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور و با حضور رؤسا و اساتید مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان اردبیل در مرکز اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام نبوی در این نشست ماه محرم را ادامه ماه عزا و روزهای اسارت آل رسول الله عنوان کرد و گفت: اردبیل به عنوان دارالارشاد در اقامه عزای اهل بیت(ع) زبانزد است.

وی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی 7 توصیه مهم به مسئولان و جوانان کردند که دومین توصیه مؤکد معظم له مربوط به ترویج اخلاق و معنویات در جامعه است.

این مقام مسئول به نظرسنجی های انجام گرفته در این خصوص در سطح دانشگاه های بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: طبق آمار ارائه شده بیش از 70درصد دانشجویان ترم اولی معتقد به رعایت اخلاق اسلامی در جامعه و دانشگاه هستند.

نبوی به تاثیرگذاری اساتید در بحث اخلاقیات در بین دانشجویان پرداخت و گفت: همه در این خصوص وظیفه سنگینی داریم چراکه پیگیری مطالبات رهبری بر عهده ما است.

وی از اخلاق و معنویات به عنوان راهکارهای تاثیرگذاری دانشگاهیان در جامعه نام برد و گفت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) با ارائه اخلاق عملی، در ترویج این امر مهم در جامعه پیشگام بودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور در بخش دیگری از سخنان خود از طهارت به عنوان زیربنای اخلاق نام برد و با بیان اینکه طهارت به دو قسم ظاهری و باطنی تقسیم می شود گفت: از ائمه معصومین(ع) روایت است که هر کس در طول عمرش با پاکی و طهارت زندگی کند و در حال مرگ نیز بر این روال باشد شهید محسوب می شود.

وی با بیان اینکه میزان رزق و روزی به طهارت بستگی دارد، گفت: اساتید سعی کنند هنگام تدریس با وضو سر کلاس حاضر شوند چراکه علاوه بر رزق زیاد، باعث تاثیر بهتر کلام بر دانشجویان شده و در عین حال عبادت نیز محسوب شود.

نبوی به تبیین پاکی جسم پرداخت و با بیان اینکه تنها توسط زبان 30 گناه جاری می شود، گفت: پاکی جسم، انسان را از پلیدی ها نجات می دهد.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح انواع رزق و روزی پاک پرداخت و گفت: دوست خوب، همسر خوب، مدیر خوب از جمله رزق های پاک است.

نبوی با بیان اینکه در اسلام به روزه اخلاقی بسیار سفارش شده است، گفت: مسلمانان در همه حال باید دست و زبان و اعضا و جوارح خود را از آلوده شدن به گناه باز دارند که این همان روزه اخلاقی است.

وی به تبیین تاثیر اخلاق در انسان پرداخت و گفت: کوچکترین اثر رعایت اخلاق در انسان، فهمیدن و درک آیات قرآن کریم است که نصیب هر انسانی نمی شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کشور در بخش پایانی سخنان خود به راه های نفوذ اساتید در دانشجویان پرداخت و گفت: خودسازی، کسب تقوای الهی و صداقت در اساتید از جمله راهکارهای نفوذ کلام و اندیشه اساتید در بین دانشجویان است.

حجت السلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور واحد نمین قرار گرفت و به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور کشور در آخرین برنامه ی خود در استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل دیدار کرده و به گزارشی از دانشگاه پیام نور پرداختند و ابراز داشتند:

واحدهای بین المللی دانشگاه پیام نور هم اکنون در سه مرکز بین الملل داخلی در عسلویه، کیش و قشم و در هشت مرکز بین الملل خارجی شامل: آذربایجان (باکو) ، امارات (دبی) ، افغانستان ، تاجیکستان و مالزی ... شعبه دارد.
پیام نور تلاش می کند با افزایش مراکز بین الملل شعار خود یعنی ” آموزش برای همه، همه جا، همه وقت ” را محقق کند./ دانشگاه پیام نور  از لحاظ فرهنگی در مقایسه با سایر دانشگاهها در وضعیت بهتری قرار دارد.l

 


١٤:١٢ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٨٩٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج