پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های پیام نور


اخبار
پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور:

جشن ازدواج بیش از 50 زوج استاد و کارمند پیام نور در مشهد مقدس برگزار می شود/ ضرورت کسب مهارتهای زندگی و تحکیم خانواده توسط زوجین

حجت الاسلام والمسلمین نبوی از برگزاری جشن ازدواج بیش از 50 زوج از کارمندان و اساتید دانشگاه پیام نور در جوار بارگاه علی ابن موسی الرضا در بهمن ماه خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور از دو سال گذشته علاوه بر ازدواج دانشجویی و اساتید ، ازدواج کارمندان را نیز ترویج کرده و با اعطای وام های قرض الحسنه و سفر زیارتی تسهیلاتی را برای جوانان این دانشگاه فراهم آورده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور افزود: بحث ازدواج در دانشگاه ها از سال 77 توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با نگاه دانشجویی و اساتید آغاز شد و اکنون بیش از 20 سال است که جشن های ازدواج دانشجویی و اساتید در دانشگاه ها برگزار می شود.
وی از ثبت نام بیش از 40 استاد و 130 کارمند پیام نور در سایت ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه خبر داد و گفت: طی سال گذشته بیش از 200 زوج در دانشگاه پیام نور استان تهران و بیش از 2 میلیون دانشجو نیز در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور پیوند زناشویی بسته اند که بسیار باعث افتخار است و امید که تشویق ها و تسهیلات مالی بتواند موانع ازدواج را از سر راه جوانها بردارد و به امر مقدس ازدواج ترغیب شوند.
وی با اشاره به محاسن ازدواج در دانشگاه ها گفت: طبق آمار موجود، درصد طلاق در بین زوج هایی که در محیط دانشگاه ازدواج کرده اند، نسبت به دیگر اقشار جامعه بسیار پایین تر است .
حجت الاسلام والمسلمین نبوی تاکید کرد: افزایش آمار طلاق در کشور به دلیل عدم آگاهی جوانان با مهارتهای زندگی است و اگرتمامی زوجین با احکام دینی و مهارتهای زندگی و سبک زندگی اسلامی آشنا شوند، بسیاری از مشکلات زندگی آنها مرتفع خواهد شد.
وی با عنوان اینکه کلاس های مهارتهای زندگی و تحکیم خانواده در دانشگاه پیام نور برگزار می شود، به نقش مهم خانواده ها در تشویق جوانان به امر ازدواج اشاره کرد و گفت: امروز ازدواج در جامعه به دلیل چشم و هم چشمی ها و سختگیری های بی دلیل ، با موانع بزرگی روبه رو است و خانواده ها باید با تشویق و آسان گیری بیشتر، این مشکلات را مرتفع نمایند.
وی در پایان کسب مهارتهای زندگی را به تمامی زوجین توصیه کرد و با اشاره به سامانه ثبت نام ازدواج اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور گفت: کلیه اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور در صورت تمایل برای ثبت نام ازدواج و سفر زیارتی مشهد می توانند به این سامانه به نشانی esabtenam.ir مراجعه کنند.


٠٧:٤٧ - سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤١٣٣٧    /    تعداد نمایش : ١٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج